Hoşgeldiniz

Denetim, Mahkemelerce haklarında alternatif tedbir veya cezalara hükmedilen şüpheli, sanık veya hükümlülerin takibini yaparak cezalarını toplum içinde çekmelerini sağlamak ve bunun denetimini yapmak; Yardım, Suçtan zarar gören kişilerin karşılaştıkları psiko-sosyal ve ekonomik sorunların çözümü ile ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin toplumun bir bireyi olarak toplum içinde yerini almasını sağlamak için meslek veya sanat edinmelerinde, iş bulmalarında ve karşılaştıkları diğer güçlüklerin çözümünde onlara yardımcı olmak müdürlüğümüzün görevleri arasındadır.

Görevimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda, 100 yılı aşkın süredir çeşitli ülkelerde (İngiltere, Galler, Hollanda vb.) uygulanan bu yaptırım şeklini, ülkemizde yeni işlevsellik kazanmasına karşın, Avrupa’nın bir parçası olarak Zonguldak ili ve ilçeleri olan Çaycuma Gökçebey, Devrek, Kdz. Ereğli, Alaplı ilçelerinde sizlerinde katkılarıyla en iyi biçimde gerçekleştirerek bölgemizin suç oranını azaltmaya çalışacağız. Denetimli serbestlikte hükümlünün tekrar topluma kazandırılması sadece bizimle değil; koruma kurulu üyeleri ve diğer bütün kamu kurumları, özel kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve toplumun katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Hazırlamış olduğumuz Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü sitesi ile amacımız sizlere bizim çalışma alanlarımız ve yöntemlerimiz hakkında bilgi vermektir.

Daha huzurlu ve güvenli yaşamak için hep beraber üzerimize düşen görevleri amaçlarımız doğrultusunda yerine getirelim ve suçtan, suçun etkilerinden uzak, bir çevrede yaşayalım.

Duyurular