RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

21/03/2016Sayı :  2016/23
Konu:  Adliyemizde görev yapan şehit ve gazi yakını personel hakkında


BASIN AÇIKLAMASI

    Şehit ve Gaziler Günü nedeniyle Zonguldak Adliyesinde görev yapan şehit ve gazi yakını personelimiz onuruna Zonguldak Orduevi'nde öğle yemeği düzenlenmiştir.

    Zonguldak Adliyesi'nde görev yapan şehit ve gazi yakınları ile Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Küçükosman, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Yıkılmaz katılmıştır.

    Bu vesile ile ifade etmek gerekir ki; şehit ve gazilerimizin yakınları bizlerin emanetidir. Dolayısıyla onların dertleri ile dertlenmek bizim boynumuzun borcudur.

    Tarih boyunca Anadolu coğrafyasında 1000 yıl kalan Türk Milletinden başka bir millet yoktur. Bunu kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. İnşallah dünya durdukça da bu coğrafyada kalmaya devam edeceğiz.

    Bunun tabiatıyla bir bedeli de bulunmakta. Bu bedeli bugün bu ailelerimiz ödüyor. Gönül istemez lakin gerekirse gelecekte her Türk ferdi böyle bir bedeli ödemeye hazırdır. Dost düşman herkes bunu böyle bilmelidir.

    Bu vesile ile Malazgirt'ten, Çanakkale'ye; Sakarya'dan, Güneydoğu'ya kadar şehit düşen kahramanlara ve daha sonra rahmete kavuşan gazilerimize Allah'tan rahmet; gazilerimizden hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

    Saygılarımla

Necip TOPUZ

Cumhuriyet Başsavcısı

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.