RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

22/03/2016Sayı :  2016/24
Konu:  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İş Makinesi Operatörlüğü kursu


BASIN AÇIKLAMASI

    Cumhuriyet Başsavcılığımız Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 10 hükümlüye İş Makinesi (Beko Lader) kursu açılmıştır.

    Cumhuriyet Başsavcılığımız Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında 10 hükümlüye İş Makinesi Operatörlüğü kursu açılmıştır. Kursun tanıtım toplantasına Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ümit Efeoğlu, İşkur İl Müdürü Gönül Demirsu, TTK İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkan Vekili Ahmet Sarıalioğlu katılmıştır.

    TTK Makine İkmal Daire Başkanlığı'nın Mithatpaşa Mahallesi'nde bulunan tesislerinde Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen eğitim projesi kapsamında kursiyerler edindikleri bilgi ve tecrübeyi katılımcılara göstermişlerdir.

    Bu vesile ile ifade etmek gerekir ki, ceza adalet sisteminin temel hedefi bozulan kamu düzeni onarmakla birlikte suç işleyenlerin de topluma kazandırılarak bir daha suç işlemelerinin önlenmesidir. Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğümüzün meslek edindirmeye yönelik faaliyetlerini bu kapsamda değerlendirmek gerekir.

    Nitekim bu kurs ile katılımcılara nitelikli personel haline gelecek ve iş bulmaları kolaylaşacaktır.

    Bu çalışmaya iştirak eden Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzden sorumlu Cumhuriyet Savcısına, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü personeline, TTK, Halk Eğitim Merkezi ve İşkur yetkililerine;

    Etkinliğimize iştirak eden İş Kur İl Müdürü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve TTK'nın ilgili daire başkanına çok teşekkür ederim.

Necip TOPUZ

Cumhuriyet Başsavcısı

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.