RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

05/04/2016Sayı :  2016/28
Konu:  Kdz. Ereğli kasten öldürme olayı Basın Açıklaması


BASIN AÇIKLAMASI

    İstanbulda bir fabrikada işçi olarak çalışan ve memleketi Kdz Ereğli Külah Köyü Kaymaklar mevkiindeki ikametine izinli olarak gelen A.K, 03/04/2016 günü akşamı saat 21:00 sularında kardeşi G.K'nın Zonguldak'taki askeri okul sınavına kimliğini köyde unutması sebebiyle alınmaması ve aşırı alkol tüketim ve aile içi şiddet kaynaklı olarak babası N.K ile tartıştığı, tartışma sonrası maktül N.K'ye ait olduğu bildirilen ruhsatsız tabanca ve tüfek ile ateş etmek suretiyle öldürdüğünün bildirilmesi üzerine Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından derhal soruşturmaya başlanmıştır.

    Şüpheli A.K, olay yerine gelen Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim olarak gözaltına alınmıştır. Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Jandarma Olay Yeri İnceleme ekibine, olay yerinde çalışılması talimatı verilmiş ve bizzat olayın yaşandığı eve intikal edilmiştir.

    Maktüle ait ceset, klasik otopsi işlemi ve kesin ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Maktüle ait ceset, klasik otopsi işlemi ve kesin ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir.

    Olayda kullanılan bahsi geçen silâhlara ilişkin elkoyma ve onama işlemleri yapılarak kriminal incelemeye alınmıştır.

    Suçun faili olduğu değerlendirilen A.K, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından savunmasının tespitinin ardından "Üstsoy Akrabayı Haksız Tahrik Altında Kasten Öldürmek" suçundan tutuklanma talebi ile Kdz. Ereğli Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Şüpheli A.K, tutuklanarak ceza infaz kurumuna sevki sağlanmış olup, soruşturma çok yönlü devam etmektedir.

    Soruşturma sonuçlandığında ayrıca açıklama yapılacaktır.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

   

Necip TOPUZ

Cumhuriyet Başsavcısı

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.