RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

25/04/2016Sayı :  2016/35
Konu:  Kasten öldürme olayına ilişkin Basın Açıklaması


BASIN AÇIKLAMASI

    İlimiz Kilimli ilçesinde 22/04/2016 tarihinde F.E isimli şahsın bıçakla yaralanması üzerine Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış ve daha sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevki sağlanmış olup,burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir.Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirilmesi üzerine derhal soruşturmaya başlanılmıştır.

    Maktülün 1934 doğumlu F.E olduğu anlaşılmış, adli tıp uzmanı eşliğinde yapılan ölü muayene ve otopsi işlemleri sırasında künt kafa travmasına bağlı beyin kanaması ile birlikte kesici alet yaralanmasına bağlı büyük damar kesisi kaynaklı dış kanama sonucu vefat ettiği tespit edilmiştir.

    Suçun faili olduğu değerlendirilen A.E 22/04/2016 günü kolluk birimleri tarafından yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır.

    23/04/2016 tarihinde tutuklanma talebiyle Zonguldak Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüpheli A.E "kasten öldürme" suçundan tutuklanmış olup, soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.

    Soruşturma sonuçlandığında ayrıca açıklama yapılacaktır.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

   

Ahmet YIKILMAZ

Cumhuriyet Başsavcı Vekili

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.