RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

14/06/2016Sayı :  2016/46
Konu:  Jandarma Kuruluş yıldönümü


BASIN AÇIKLAMASI

    Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki en ücra köşelere kadar Adaletin sağlanmasında devletin koruyucu çelik bileği, terörle mücadelede gösterdiği üstün gayret ve büyük fedakârlıkla milletimizin gönlünde taht kurarak vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatı konumunda bulunan Türk Jandarma Teşkilatı, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev bilinciyle milletimizin takdirini kazanmış, köklü ve başarılı geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlanmaktadır.

    Hiç kuşku yoktur ki güvenlik hizmetleri toplumun olmazsa olmaz hizmetlerinin başında gelmektedir. Bir yerde huzur ve güvenlik yoksa diğer hizmetlerin sağlanacağı ortamlardan bahsetmek mümkün değildir. Ülkemizin olduğu kadar ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda, görevini büyük bir sorumluluk bilinci ile yerine getiren, köklü ve başarılı bir maziye sahip Jandarma Teşkilatımızın değerli mensupları her türlü takdiri hak etmektedirler.

    Bu vesile ile şu bilinmelidir ki, son aylarda artan her türlü hain saldırılar, pusular, terör eylemleri ne milletimizi ne de milletimizin bağrından yetişen kahraman Jandarma Teşkilatı mensuplarımızı ve güvenlik güçlerimizi yıldırmayacaktır. Terör eylemlerinde, vatan savunmasında şehit düşen başta jandarma teşkilatının mensubu ve diğer vatan evlatlarımıza rahmet, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılara da acil şifalar diliyor, tüm güvenlik güçlerimizin ve ailelerinin bu özel gününü kutluyorum.

   

Necip TOPUZ

Cumhuriyet Başsavcısı

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.