RESMİ KURUMLAR
BASIN AÇIKLAMASI
T.C.
ZONGULDAK
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
BASIN SÖZCÜLÜĞÜ VE MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

03/09/2018Sayı :  2018/9
Konu:  Adli Yıl Açılışına ilişkin kutlama mesajı


BASIN AÇIKLAMASI

    Sadece adaletin tecellisi için çalışmak gibi kutsal bir misyonu üstlenen Hâkimler, Cumhuriyet Savcıları, Avukatlar ile adalet sistemimiz içerisinde görev yapan tüm adalet personelimizle bir gelenek haline gelen Adli ara vermenin ardından, yorucu ve yoğun olduğu kadar onurlu, yargı görevine başlamış bulunmaktayız.

    Bir ülkenin dirlik, düzen, barış ve huzur içinde, güçlü ve sağlıklı olması, devletin temelini oluşturan ana güçlerden birini teşkil eden, yargı erkinin, kişi hak ve özgürlüklerini, her türlü haksızlığa karşı korumak suretiyle, adaletin gerçekleşmesinde göstereceği başarıya bağlıdır.

    Yargının hızlı ve sağlıklı işlemesi, hukuk devletinin gerçek güvencesidir. Hepimiz biliyoruz ki, adalet terazisi son derece duyarlıdır. Bu duyarlı teraziyi dengede tutmak ise tüm yargı mensuplarının görevidir.

    Demokrasinin temeli hukuk devleti, devletin temeli adalettir düşüncesiyle, yeni adli yılın, tüm Hakim, Cumhuriyet Savcısı, Avukat ve adalet personeline sağlık ve esenlik getirmesini, adliyemiz, ilimiz ve ülkemiz için başarılı geçmesini dilerim.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

H. Hakan YAĞIZ

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı

PROJELER
T.C. Adalet Bakanlığı Zonguldak Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.