Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  BASIN AÇIKLAMASI
  27.10.2023

  T.C.
  ZONGULDAK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
  Basın Sözcülüğü ve Medya İletişim Bürosu

  27.10.2023

  BASIN AÇIKLAMASI

          Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıl önce büyük bir azim ve inançla kuruldu. Bugün, bu büyük milletin aydınlık geleceği için atılan o temel adımların 100. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını Zonguldak'ta ve tüm ülkemizde büyük bir coşku ve gurur içinde karşılıyoruz.


          Cumhuriyet, sadece bir devlet şekli değil, aynı zamanda bağımsızlığın, özgürlüğün ve eşitliğin sembolüdür. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü kutlarken, bu değerlere olan bağlılığımızı ve bu değerleri koruma azmimizi yineleyerek geleceğe taşıma kararlılığımızı vurguluyoruz.


          Zonguldak olarak, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına özel olarak düzenlediğimiz etkinlikler ve kutlamalarla bu anlamlı dönemi coşkuyla karşılıyoruz. İlimizde gerçekleşen etkinliklerle bir araya gelip, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini paylaşıyor ve geleceğe dair umutlarımızı pekiştiriyoruz.


          Cumhuriyet, hukukun üstünlüğü, adaletin sağlanması ve insan haklarının korunmasının teminatıdır. Bu temel değerlere olan bağlılığımızın bir gereği olarak, Zonguldak ilinde adaletin herkese eşit ve tarafsız bir şekilde sunulmasına olan taahhüdümüzü yinelemek isterim.


          Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, daha aydınlık ve adil bir Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğimize olan inancımızı yineleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını coşku ve gurur içinde kutluyor, tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve refah diliyorum.

   

                                                                                                                                   Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı

  Adres

  Zonguldak Adliyesi Yayla Mah. Liman Cad.No:22 Merkez / Zonguldak

  Telefon

  03722521152

  03722531143

  E-Posta

  zonguldakcbsisaretadalet.gov.tr